Vikend na Krki
Poletje še ni reklo zadnje besede, zato sva šla vročino hladit v reko Krko.
Poletje še ni reklo zadnje besede, zato sva šla vročino hladit v reko Krko.
Začel se je avgustovski vročinski val in napovedane temperature so bile precej visoke. Najbolj zoprno je pa to, da če je enkrat kopalna voda tako topla, da se še ohladiti ne moreš, zna biti precej zoprno. Tako sva se odločila, da greva malo višje. Severni sosedje imajo precej jezer in izbrala sva takega, ki je manj turistično oblegan, na 1000m nadmorske višine in z ravno pravšnjo temperaturo vode. Za nameček sva pa dobila prostor še v prvi vrsti. Kaj hočeš…
Za minuli vikend ni bila ravno obetavna vremenska napoved, zato sva se namenila v Novo mesto tako bolj na lahko malo ob Krki pohajat. Tokrat sva šla brez čolnov, saj so se me ose privoščile najmanj trikrat in roke sem imel ko maskota Michelin. Namen sva imela, da se najprej ustaviva v Žužemberku in potem naprej v Novo mesto. No tja nisva prišla, ker se nama je tu precej dopadlo. Hlajenje oteklin v hladni Krki je bilo kot nalašč zame….
Če prejšnji vikend vreme ni hotelo sodelovati, je ta vikend toliko bolj. Res visoke temperature tako zraka, kot vode so zaznamovale ta vikend.
Toplo vreme naju je spravilo na toplo Kolpo. V petek sva se še sprehodila skozi Novo mesto malo pogledat, kaj se poleti tam dogaja.