Jesenski dopust – drugi polčas
Nekaj dni dopusta je še ostalo, vremenska napoved je bila ugodna in sva šla. Za štiri dni. Ravno prav za dušo spočit. Začela sva na kraškem robu, kjer sva ga prečesala podolgem in počes in nabrala novo sezonsko zalogo šipka. Nedelja ob morju brez burje in s soncem v polnem sijaju je bila res za baterije filat. Srečala sva stare prijatelje, šla malo veslat, malo posededla v dobri družbi, malo pogledala Barkolano in dan je bil okoli. Ni lepšega, kot…