Prvomajski prazniki
Po nekem čudnem spletu okoliščin, letos nisva kombinirala delovnih in nedelovnih dni. Vseeno sva pa uspela najti nekaj sonca ob domačem morju.
Po nekem čudnem spletu okoliščin, letos nisva kombinirala delovnih in nedelovnih dni. Vseeno sva pa uspela najti nekaj sonca ob domačem morju.
Lepo vreme in podaljšan vikend ponavadi ne gresta skupaj, tokrat je bilo drugače. Bilo je vsega po malem…
Smučke so že dvavno našle svoje mesto v arhivu zato se je pa končno začela nova vodna sezona. Glede na to, da ima morje samo enajst stopinj, sem zlezel v neopren in odveslal po mirnem morju. Tokrat sam.
V deželo prihaja pomlad. Na smučišču so vladale že prav nevzdržne razmere, saj sneg in oprema ni namenjena takim temperaturam. Deset stopinj nad lediščem je povsem preveč za smučanje. Žičničarjem ne pomaga, da imajo snega v izobilju, če je pa le ta zjužen in razmočen. Zgleda, da se je ta sezona končala. Sobotno smučanje v Nassfeldu je zamenjalo toplo pomladno sonce na Ptuju. Zvončki že cvetijo v polnem sijaju, pokači vadijo pokanje z biči in pojavile so se tudi že…
Bolj poredko se zgodi, da je za podaljšan vikend res lepo vreme. No tokrat sonca ni manjkalo. Nepopisno gnečo na smučiščih je zamenjalo toplo vreme ob mirnem morju.