Dežela cvička
Minuli vikend sva se odpeljala na Dolenjsko. Pohajala sva po gričevju Trške gore in malo po samem Novem mestu. Mesto se lahko pohvali z novo pridobitvijo, saj so zgradili brv čez reko Krko.
Minuli vikend sva se odpeljala na Dolenjsko. Pohajala sva po gričevju Trške gore in malo po samem Novem mestu. Mesto se lahko pohvali z novo pridobitvijo, saj so zgradili brv čez reko Krko.
Bila je napovedana inverzija in meglene in mrzle nižine sva zamenjala za toplo sončno vreme. Odpeljala sva se 1100m visoko na zajezitveno jezero Golica na avstrijsko Koroško/Štajersko, saj večkrat prečkaš mejo že med samim pohajanjem ob jezeru.
Vreme je odločilo, da greva en dan v Mirno in en dan v Nebesa.
Ta vikend sva pohajala po Teranovi poti v okolici Dutovelj. Za spremljevalko sva imela burjo, ki sicer ni bila moteča, vendar bi bilo bolje, če je nebi bilo.
Za ta vikend se vremenarji niso mogli povsem odločit kakšno vreme bo, kje in kako bo megla ali se bo zlila z nizko oblačnostjo itd… Sva šla probat srečo, se v petek zapeljala na 900m nadmorske in višine, si priredila svoje martinovanje in se pogreznila v spanec. Zjutraj sva previdno dvignila rolete in poleg ivja po drevju uzrla še modrino neba. Carsko.